Wąż ogrodowy Gardena

Istnieją trzy główne zmienne, które należy rozważyć wybierając wąż ogrodowy Gardena: długość, średnica i elastyczność.

Pierwszą rzeczą, o której musisz zdecydować, jest długość węża. Węże ogrodowe są dostępne w wielu różnych długościach, w zależności od Twoich potrzeb. Na przykład, jeśli używasz go do podlewania małego ogrodu, krótki wąż spełni swoje zadanie. Jeśli jednak masz do pokonania dużą przestrzeń, możesz zdecydować się na dłuższy wąż.

Drugą kwestią jest średnica węża. Węże są dostępne w różnych rozmiarach, więc powinieneś wybrać taki, który pasuje do rozmiaru wylewki konewki. Im większa średnica, tym szybszy przepływ. Jest to przydatne, jeśli masz większy ogród do podlania lub mieszkasz w gorącym klimacie, ale generalnie nie jest konieczne, chyba że planujesz używać go intensywnie lub na pewną odległość. Należy również wziąć pod uwagę własną siłę przy zakupie ciężkiego węża, ponieważ mogą być one trudne do manewrowania. Pamiętaj jednak, że bardzo lekkie elementy są zwykle mniej wytrzymałe i bardziej podatne na zużycie w wyniku zagięć i przetarć, więc nie wybieraj zbyt lekkiego węża.

Węże są wykonane z gumy lub plastiku winylowego, ale większość z nich ma jakąś powłokę, która czyni je odpornymi na uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą lub regularnym użytkowaniem. Oba rodzaje mogą być uszkodzone przez substancje chemiczne, takie jak nawozy lub herbicydy,

W zależności od rodzaju węża ogrodowego, który wybierzesz, mogą istnieć dodatkowe rzeczy do rozważenia. Na przykład możesz wybrać wąż ogrodowy Gardena, który ma dość sztywną budowę i jest mniej podatny na skręcanie. Istnieją również węże z miękką powłoką z tworzywa sztucznego, która znacznie zwiększa trwałość produktu. Wszystkie te korzyści są w cenie.