Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Spożywanie posiłków powinno być ważnym elementem dnia dla całej rodziny. Z celebracji wspólnego jedzenia nie można wyłączać maluszka. Jednak siedzenie na standardowym krześle może być dla dziecka zarówno niewygodne, jak i niebezpieczne. W związku z tym najlepiej kupić krzesełko do karmienia. Rodzice mają ogromny wybór od modeli drewnianych po plastikowe, składane i zmontowane w całości na stałe.

Krzesełko do karmienia – jaki model wybrać?

Jeśli w domu nie ma za dużo miejsca, to warto pomyśleć o zakupie składanego krzesełka. Wtedy za każdym razem, gdy nie będzie ono potrzebne, to można je schować i nie zajmuje cennego miejsca. Poza tym można je złożyć i zabrać ze sobą w podróż, aby również w hotelu, albo u dziadków maluszek mógł wygodnie zjeść. Co ciekawe, niektóre krzesełka mają więcej niż jedną funkcję. Są produkty, które można zamienić w bujaczek, albo huśtawkę! Krzesełko powinno być zrobione z materiału odpornego na plamy. Małe dzieci jedzą w taki sposób, że po jednym posiłku krzesełko do karmienia będzie całe brudne.

W co musi być wyposażone krzesełko?

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego każde krzesełko musi mieć pasy. Dzięki nim rodzic może posadzić malucha i nie musi się  martwić, że pociecha wypadnie z krzesełka i zrobi sobie krzywdę. Oprócz tego materiały użyte do stworzenia produktu przeznaczonego dla najmłodszych, muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać unijne wymagania. Istotne jest, aby krzesełko miało antypoślizgowe nóżki i było stabilne. Dziecko często kiwa się na boki i wykonuje różne,czasami gwałtowne ruchy podczas jedzenia, a krzesło nie może się przewrócić.