Jak w sposób odpowiedni ustawić panele słoneczne, aby działały rzeczywiście wydajnie?

Jeśli chodzi o panele słoneczne, to bardzo duże znaczenie ma ich usytuowanie oraz także sposób montażu. Zależy nam przecież, aby cała instalacja działała bardzo efektywnie. Panele słoneczne są najczęściej umieszczane na elewacji lub też dachu. Dzięki temu nie zabierają miejsca na posesji i zapewniamy im nasłonecznienie odpowiednie. Nawet najmniejszy cień, który na nasze panele słoneczne pada, potrafi obniżyć samą wydajność panele i to prawie do zera. Jeśli dach jest mocno spadzisty, to panele słoneczne zainstalować możemy na jego pokryciu. Stojaki są wykorzystywane do ulokowania paneli w przypadku dachu płaskiego.

Miejsca najbardziej nasłonecznione w Polsce to regiony południowo-wschodnie. Nie znaczy to jednak, że w innych miejscach kraju nie warto w panele słoneczne na dach inwestować. Ich wydajność będzie nieco mniejsze, ale będą w dalszym ciągu spełniały swoją funkcję. Najwyższą wydajność paneli słonecznych osiągnąć można poprzez ustawienie ich czynnej powierzchni w stronę słońca. Jednak z uwagi na stały ruch Ziemi nie o każdej porze dnia panele mogą być wystawione bezpośrednio na działanie słonecznych promieni.

Na pewno powinniśmy postawić na współpracę z dobrą i sprawdzoną firmą, do której mamy zaufanie. Jest to przecież spora inwestycja, z której chcemy być zadowoleni. Na całe szczęście na rynku funkcjonuje mnóstwo sprawdzonych i doświadczonych firm, z których usług jak najbardziej warto skorzystać.